Kyani İle Sıcak Havalarda Egzersiz Yapmak

Kyani İle Sıcak Havalarda Egzersiz Yapmak

Sıcak havalara rağmen, insanlar yaz mevsiminde spor yapmak için motive olmuş görünürler. Bugünlerde; futbol, tenis, golf gibi klasik sporlardan tutun, paten ve kaya tırmanışına kadar sınırsız seçenek bulunmakta. Hem amatörler, hem de profesyoneller için aynı kural geçerlidir; egzersiz yapmak, insan organizması için daima zorlayıcı bir iştir ve her ne kadar yaz aylarında egzersiz yapmak son derece neşeli bir aktivite olsa da; sıcak ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmak azımsanacak riskler değildir.

Fiziksel zorlamalar ile hava sıcaklığı birleşerek daha fazla kalp atışına sebep olmaktadır. Genellikle, vücut ısısı egzersiz yaptığımızda artmaya başlar. Bunu telafi etmek için vücut ısı yaymaya, soğutma etkisi olan yüksek miktarda ter üretmeye başlar.

Kyani İle Sıcak Havalarda Egzersiz Yapmak

Sıcaklık, nem ve fiziksel zorlama yükseldikçe terleme de artar. Vücuttaki sıvı kaybı sonucu, performansta düşüş ve vücutta aşırı ısınma oluşur. Dolayısıyla, sıvı dengesi sadece egzersiz süresince korunmaya çalışılmamalı, aynı zamanda önceden de hazırlanmış olunması gerekmektedir. Egzersize başlamadan önce 1 veya 2 saat önceden, tercihen 15-20 dakika aralıklarla küçük yudumlar şeklinde, yarım litre su tüketmenizi tavsiye ederiz.

Hava sıcaklığının yanı sıra, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmak, sporcu için potansiyel risk taşımaktadır. İstatistiklere göre, maraton koşucuları önemli ölçüde cilt sorunları riski taşımaktadır. Sonuç olarak, yaz mevsiminde, dışarıda egzersiz yapmadan 20 dakika önceden güneş kremi sürmenizin yanında, egzersizi tamamladıktan sonra, cildinizin ihtiyacı olan nemi ve besinleri sağlamak da önemlidir.

Aşırı ısınma olmasa dahi, soğuma çok önemlidir. Sporcular, çok hızlı soğuma oluşmamasına özen göstermelidirler. Egzersiz sonrası, aşırı soğuk duş alınırsa, vücuda soğuk bir ortamda olduğu sinyali verilmiş olunur. Bunun sonucunda ise metabolizma tepki vererek, telafi etmek adına vücut ısısını yükseltir. Bu nedenle, en uygun olan, hafif ılık suda duş alarak, vücut ısısını yavaşça düşürmektir. Vücut ısısının dengelenebilmesi için, terle birlikte vücutta eksilen elektrolit ve sıvının tekrar kazanılması için bul sıvı ve mineral kaynakları tüketilmelidir. Buna ek olarak, Kyäni Sağlık Üçgeni Plus (Kyäni Sunrise, Kyäni Sunset ve Kyäni Nitro Plus) gibi gıda takviyeleri de, kaybettiğiniz mineral ve elektrolitleri geri kazanmanıza katkıda bulunur.

Kyani İle Sıcak Havalarda Egzersiz Yapmak ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kyani İle Sıcak Havalarda Egzersiz Yapmak ile Benzer Yazılar
Kyäni Şikayetleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Kyäni Şikayetleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Günümüzde tükettiğimiz gıdaların büyük bir kısmı besin değeri olarak gündelik hayatta yeterli gelmiyor. Bunun bir sonucu olarak birçok insan gündelik gıdaların yanında besin takviyelerine de başvuruyor. Bu besin takviyelerinden birisi de Kyäni ...

Devamı
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni uzun yıllardır sektörde yer alan sunduğu farklı ürün kategorileri ile dikkat çeken bir markadır. “Kyäni dolandırıcılığı gerçek mi?” diye merak ediyorsanız bu şirketin dünya çapında hizmet sunan, aynı zamanda network marketing ...

Devamı
Kyäni Ürünleri Nerede Üretilir

Kyäni Ürünleri Nerede Üretilir

Temel içeriğinde Alaska yaban mersini bulunan Kyäni Sunrise, Alaska’dan doğarak tüm dünyaya sunulmaktadır. İçeriği açısından tam bir süper besin nitelendirmesine hak kazanan bu ürün günümüzde 64 ülkede güvenle tercih edilmektedir. Kyäni ürünlerinin ...

Devamı
Sponsor