Göz Kremi Neden Önemlidir?

Göz Kremi Neden Önemlidir?

Söz konusu cilt bakımı olduğunda es geçemeyeceğiniz bazı ürünler bulunmaktadır. Güneş kremi, yüz yıkama jeli, nemlendirici ve makyaj temizleyici mendiller gibi ürünlerin günlük demirbaşlar olduğunu biliyoruz. Bazı ürünler ise diğerleri kadar hak ettiği ilgiyi görmüyor. Yaşlanma karşıtı serum ve göz kremi gibi etkili ürünlerin de en az diğer ihtiyaç duyulan günlük ürünler kadar gerçekçi bir şekilde dikkate alınması gerekmektedir.

Araştırma ve klinik alanın önde gelen dermatologları, vücudumuzun en ince cilt tabakasının göz kapaklarımızda olduğunu belirtiyor.  Günde bazen 10.000’i aşan sonsuz göz kırpma hareketi de hesaba katıldığında buradaki cildin, başta yüzümüz olmak üzere vücudumuzdaki diğer cilt bölgelerine göre daha erken yaşlılık belirtileri göstermesinin nedeni anlaşılıyor. Göz çevremizdeki cilt kadar yaşımızı ortaya çıkaran başka bir cilt bölgesi yok.

Bu benzersiz cilt bölgesi ve eşsiz yaşlanma özelliğiyle benzersiz yan etkilerin görüldüğü yerler sıradan bir ürünün hedefi olamaz. Kullanmanız gereken çok yönlü cilt bakım ürününü not edin: göz kremi. Hala kullanmıyorsanız kullanmanız gereken bu özel ürünün bilmediğiniz bazı faydaları var. Bunlardan biri cilt tonunu eşitleyerek daha canlı bir görünüm sağlaması. Aslında kullanılabilecek en önemli cilt bakım ürünü üzerine yapılan görüşmelerde neredeyse tüm dermatologların her seferinde oybirliğiyle verdiği cevap aynı: göz kremi.

Göz kreminin gerekliliğine dair gelen en önemli sorulardan biri nemlendiriciler ve halihazırda nemlendirici kullanırken göz kremi satın almanın ve kullanmanın gerekli olup olmadığıyla ilgili. Nemlendiricilerin muhteşem hatta bazılarının mucizevi cilt bakım ürünleri olduğunu kabul etmek gerekir. Ancak göz çevremizdeki cilt tipine uygun formüle edilmedikleri için göz kremleriyle asla yarışamazlar. Bunun ise iki nedeni var. İlki, bazı nemlendiricilerde göz çevresindeki cilde zarar veren mentol gibi bir takım içeriklerin bulunması. İkincisi ise incecik olan göz çevresindeki cildin tahrişe çok daha yatkın olması.

Göz kremini nasıl uygulamalı?

Göz kremi kullanırken yapılan en büyük hatalardan biri ürünü yanlış bölgeye uygulamak veya önerilen miktarın iki katından daha fazlasını uygulamak. Birçok kişi göz kremini kirpiklerinin altına veya göz kapaklarının üzerine uyguluyor. Evet, göz kremi kesinlikle göze yakın bölgelere sürülmeli fakat bu şekilde değil. Çünkü ürün uygulandıktan sonra ısınarak yayılır. Bu nedenle göz kreminin gözün biraz uzağına uygulanması ürünün göz çevresindeki ciltte daha iyi emilmesini sağlar. Ayrıca göz kapaklarına sürülen ürün, gözde kaşıntıya neden olma ihtimalini taşımaktadır.

Bunun yerine kremi uygulamanın en iyi yolu bir parmağa küçük bir miktar alarak (küçük biri üzüm veya büyük bir yaban mersini tanesi kadar) kremi göz torbasının çevresine ufak noktalar halinde sürün. Bu küçük noktaları birbirine yaklaşık altı milimetrelik aralıklarla koyun. Böylece göz çevrenize üründen yaklaşık 4-5 nokta sığacaktır.  Parmaklarınızı gözünüzün bir santimetre çevresinde gezdirdiğinizde göz çukuru kemiklerinizi hissedebilirsiniz. Bu bölge göz kremini uygulamak için estetik uzmanları tarafından en iyi bölge olarak seçilmiştir.

Göz kremi uygulamada en bilinen ipuçlarından biri ise kremi yatmadan önce değil, sabahları uygulamaktır. Geceleri göz kremi kullanan kişilerin çoğu sabahları şiş gözlerle uyanıyor. Bunu gördükten sonra ise birçok kişi durumu yanlış anlayarak göz kremine karşı alerjik tepki gösterdiklerini sanıyor. Ürünün içeriğindeki maddeler göz çevresindeki çukur nedeniyle gözlere doğru yavaş yavaş ulaşabilir. Doğal gözyaşlarımız, ürünün gözümüzün içine girebileceği küçük bir geçit oluşturur ve bu durum, daha sonra gözde kaşıntıya ve kabarıklığa yol açar. Göz kremini sabahları uygulamak bu tür olumsuz yan etkilerin önüne geçecektir. Göz kremini sürdükten sonra sadece 10-15 dakika bekleyerek diğer ürün ya da makyaj malzemelerini uygulayabilirsiniz.

Son olarak, diğer ürün tiplerinde ve makyaj malzemelerinde olduğu gibi her cilt tipi için farklı ürünler mevcuttur. En kusursuz cilt bakım ürününü araştırırken bir dermatoloğa danışmak her zaman daha iyidir. Son bir tavsiye: Eğer bir güzellik markasından veya Kyani distribütöründen göz kremi (Kyani Feluresse Göz Kremi) satın almak istiyorsanız hiyalüronik asitle formüle edilmiş bir ürün satın almanız tavsiye edilir. Bu asit cildi nemlendirmenin yanı sıra cildinizdeki proteini de doğal yollardan yenilemede de oldukça etkilidir. Şimdi Kyäni çevrimiçi mağazasına giriş yaparak Kyani Feluresse Göz Kremi siparişi verebilirsiniz.

Göz Kremi Neden Önemlidir? ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Kremi Neden Önemlidir? ile Benzer Yazılar
Kyäni Şikayetleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Kyäni Şikayetleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Günümüzde tükettiğimiz gıdaların büyük bir kısmı besin değeri olarak gündelik hayatta yeterli gelmiyor. Bunun bir sonucu olarak birçok insan gündelik gıdaların yanında besin takviyelerine de başvuruyor. Bu besin takviyelerinden birisi de Kyäni ...

Devamı
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni uzun yıllardır sektörde yer alan sunduğu farklı ürün kategorileri ile dikkat çeken bir markadır. “Kyäni dolandırıcılığı gerçek mi?” diye merak ediyorsanız bu şirketin dünya çapında hizmet sunan, aynı zamanda network marketing ...

Devamı
Kyäni Ürünleri Nerede Üretilir

Kyäni Ürünleri Nerede Üretilir

Temel içeriğinde Alaska yaban mersini bulunan Kyäni Sunrise, Alaska’dan doğarak tüm dünyaya sunulmaktadır. İçeriği açısından tam bir süper besin nitelendirmesine hak kazanan bu ürün günümüzde 64 ülkede güvenle tercih edilmektedir. Kyäni ürünlerinin ...

Devamı
Sponsor