Çok Sık Seyahat Etmek ve Sağlığımızı Korumak!

Çok Sık Seyahat Etmek ve Sağlığımızı Korumak!

Seyahat etmekten çok hoşlanıyorsanız, kıtalararası veya şehirden şehre farklı ülkeleri gezerek, dünyayı dolaşıyorsanız, siz de o şanslı azınlıktan birisiniz. Kendinizi şanslı görmeniz için birçok sebebiniz olabilir. Yalnız bu hızlı temponun, çoğu kişinin bilmediği zorlu kısımları da var.

Jetlag, farklı zaman dilimlerinde olan yerler arasında kısa sürede seyahat edilmesi sonucu, insanların bağışıklık sistemlerini olumsuz etkileyen ve kardiyovasküler sorunlar yaşatan ve kişi üzerinde negatif etkilerde bulunan bir seyahat sorunudur.

Düzenli iş seyahatine çıkanlar normalden daha fazla radyasyona maruz kalmaktadır. Bunun sebebi, yüksek irtifada, yeryüzüne kıyasla yüzlerce kat daha fazla radyasyona maruz kalmamızdır. Örnek olarak; New York’tan Tokyo’ya yılda yedi defa gidiş-dönüş seyahat yapıldığında (85,000 mil civarı), yıllık radyasyona maruz kalma limiti aşılmış olur. Bu sebeple, ticari uçuş ekipleri, nükleer santral işçilerinden daha fazla radyasyona maruz kalmaktadır.

Çok Sık Seyahat Etmek ve Sağlığımızı Korumak!

Uzun uçuşlarda tekrar sirküle eden havanın kullanımı, havada yüksek bakteri üremesi sebebiyle, sıklıkla seyahat eden kişilerin bağışıklık sistemine etkide bulunmaktadır. Kabindeki kuru hava sebebiyle, burun mukus zarlarının kuruması sonucu, bakterilerin vücutlarına girmesi daha kolaylaşır. Bir havaalanından diğerine yetişmeye çalışmaktan Jetlag ve genel yorgunluk oranı artar ve hastalıklarla başa çıkma bir o kadar zorlaşır.

Seyahat ederken, taze ve sağlıklı yiyecek tüketme imkanı da oldukça azdır.

Normale kıyasla egzersiz yapma fırsatının bulunmaması, kilo alınmasına da sebep olmaktadır.

Seyahat etmenin negatif etkilerini azaltmanın, en etkili yöntemlerinden bir tanesi, seyahat sayısını düşürmek ile başlar. Özellikle, uzun mesafe seyahatler olabildiğince fazla aralıklarla yapılmalıdır. Stres yönetimi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Havaalanlarında oturarak zamanın geçmesini beklemek yerine, olabildiğince fazla hareket etmeye çalışın. Hangi yiyecekleri tükettiğinize dikkat edin, doğru besinlerle birçok yan etkinin önüne geçebilirsiniz. Kyäni Sağlık Üçgeni (Kyäni Sunrise, Kyäni Sunset ve Kyäni Nitro) gibi gıda takviyeleri de kullanarak yapacağınız sık seyahatlerde de dengeli beslenmenize destek olabilirsiniz.

Çok Sık Seyahat Etmek ve Sağlığımızı Korumak! ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Sık Seyahat Etmek ve Sağlığımızı Korumak! ile Benzer Yazılar
Kyäni Şikayetleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Kyäni Şikayetleri Gerçeği Yansıtıyor mu?

Günümüzde tükettiğimiz gıdaların büyük bir kısmı besin değeri olarak gündelik hayatta yeterli gelmiyor. Bunun bir sonucu olarak birçok insan gündelik gıdaların yanında besin takviyelerine de başvuruyor. Bu besin takviyelerinden birisi de Kyäni ...

Devamı
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni uzun yıllardır sektörde yer alan sunduğu farklı ürün kategorileri ile dikkat çeken bir markadır. “Kyäni dolandırıcılığı gerçek mi?” diye merak ediyorsanız bu şirketin dünya çapında hizmet sunan, aynı zamanda network marketing ...

Devamı
Kyäni Ürünleri Nerede Üretilir

Kyäni Ürünleri Nerede Üretilir

Temel içeriğinde Alaska yaban mersini bulunan Kyäni Sunrise, Alaska’dan doğarak tüm dünyaya sunulmaktadır. İçeriği açısından tam bir süper besin nitelendirmesine hak kazanan bu ürün günümüzde 64 ülkede güvenle tercih edilmektedir. Kyäni ürünlerinin ...

Devamı
Sponsor